Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to he translation catalogue (192 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Closed
he: סגור

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: License
he: רישיון

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Error Message
he: הודעת שגיאה

en: Message
he: הודעה

en: Response
he: תשובה

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: Views
he: היבטים

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Path
he: מיקום

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Modules
he: רכיבים

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: Menu
he: תפריט

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Components
he: רכיבים

en: n/a
he: -ללא-

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Configure
he: הגדרות

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: vocabularies
he: מילונים

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Add view
he: הוספת היבט

en: Drupal
he: דרופל

en: Url
he: כתובת url

en: To
he: אל

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Role ID
he: מזהה תפקיד

en: Filter
he: סינון

en: Session ID
he: מזהה הפעלה

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Search settings
he: הגדרות חיפוש

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Method
he: שיטה

en: Events
he: אירועים

en: Now
he: עכשיו

en: External
he: חיצוני

en: Users
he: חברי האתר

en: Provider
he: ספק

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: Logout
he: יציאה

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Hidden
he: מוסתר

en: Token
he: אסימון

en: Switch
he: החלפה

en: ago
he: לפני

en: Add menu
he: הוספת תפריט

en: Clear
he: ניקוי

en: Source
he: מקור

en: Front page
he: דף הבית

en: Definition
he: הגדרה

en: Limit
he: גבול

en: Path alias
he: כינוי נתיב

en: Missing
he: חסר

en: Permissions
he: הרשאות

en: Plugin
he: פלאגין

en: Completed
he: נשלם

en: Failed
he: נכשל

en: Enter username
he: הזנת שם משתמש

en: Username not found
he: שם משתמש לא נמצא

en: Themes
he: עיצובים

en: users
he: משתמשים

en: Translated
he: מתורגם

en: Translation
he: תרגום

en: Blocks
he: בלוקים

en: Add vocabulary
he: הוספת מילון

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Index
he: אינדקס

en: Hide
he: הסתרה

en: 1 user | @count users
he[0]: חבר אחד
he[1]: @count חברים

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
he: להלן תכולת המשתנה<code>$_SESSION</code> שלך.

en: Reinstall modules
he: התקן מחדש מודולים

en: Session viewer
he: צופה ההפעלה

en: Switch user
he: החלפת משתמש

en: Number of users to display in the list
he: מספר משתמשים להצגה ברשימה

en: This user can switch back.
he: משתמש זה יכול לחזור חזרה.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
he: אזהרה: משתמש זה לא יוכל להחליף חזרה.

en: Sort query log
he: מיין יומן שאילתה

en: by source
he: לפי מקור

en: by duration
he: לפי משך

en: New value
he: ערך חדש

en: Session name
he: שם ההפעלה

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
he: יצר מספר נתון של משתמשים. אוופציונלית, מחק משתמשים נוכחיים.

en: How many users would you like to generate?
he: כמה משתמשים תרצה לייצר?

en: How many nodes would you like to generate?
he: כמה פרטי תוכן תרצה ליצר?

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
he: בלוקים, דפים ופונקציות שונות למפתחים.

en: All types
he: כל סוג

en: Add role
he: הוספת תפקיד

en: Alias
he: מיקום

en: Rebuild
he: בנה מחדש

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Untranslated
he: לא מתורגם

en: Translate
he: תרגום

en: Run cron
he: הרצת Cron

en: Run updates
he: הרצת עדכונים

en: Uses
he: שימושים

en: Generating Content
he: ייצור תוכן

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Rebuild the theme registry on every page load
he: בנה את ה-theme registry בכל טעינת דף

en: Reinstall
he: התקן מחדש

en: Execute PHP Code
he: הרצת קוד PHP

en: Devel settings
he: הגדרות Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
he: מחק את כל המשתמשים (למעט משתמש עם מזהה 1) לפני יצירת משתמשים חדשים.

en: How old should user accounts be?
he: מה הגיל הנדרש לחשבונות משתמש?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
he: גילאי המשתמשים יפוזרו באופן אקראי מהזמן הנוכחי אחורה עד לזמן הבחור.

en: How far back in time should the nodes be dated?
he: כמה זמן אחורנית יש לתארך פריטי תוכן.

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
he: תאריכי יצירת פריטי התוכן יפוזרו באופן אקראי החל מהזמן הנוכחי, אחורה עד לזמן הבחור.

en: Requires path.module
he: מצריך נתיב.מודול

en: Add an url alias for each node.
he: הוסף כינוי כתובת URL לכל פריט תוכן.

en: Devel generate
he: ייצור Devel

en: Add language
he: הוספת שפה

en: Add link
he: הוספת קישור

en: Rebuild Menu
he: בניה מחדש של התפריט

en: Experimental
he: נסיוני

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: Add content type
he: הוספת סוג תוכן

en: No modules selected.
he: לא נבחרו רכיבים.

en: Cron ran successfully.
he: ריצת cron הושלמה.

en: No modules are available to uninstall.
he: אין רכיבים זמינים להסרה.

en: Flush all caches
he: מחיקת כל המטמונים

en: Processing...
he: בתהליך עיבוד...

en: Libraries
he: ספריות

en: Dependencies
he: תלויות

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Detection and selection
he: זיהוי ובחירה

en: Switch users
he: החלפת משתמשים

en: Add media
he: הוספת מדיה

en: Edit permissions
he: עריכת הרשאות

en: Install new module
he: התקנת מודול חדש

en: Install new theme
he: התקנת עיצוב חדש

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: Manage permissions
he: ניהול הרשאות

en: Used in views
he: משמש בViews

en: Block types
he: סוגי בלוקים

en: All caches cleared.
he: כל המטמונים נוקו.

en: Toolbar items
he: פריטי סרגל כלים

en: Route Name
he: שם נתיב

en: Add contact form
he: הוספת טופס קשר

en: Uninstall module
he: הסרת מודול

en: Flush plugins cache
he: מחיקת מטמון פלאגינים

en: Flush static cache
he: מחיקת מטמון סטטי

en: Flush routing and links cache
he: מחיקת מטמון קישורים ונתיבים

en: Flush render cache
he: מחיקת מטמון הרנדר
