Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to mk translation catalogue (21 entries)

en: Title
mk: Наслов

en: Type
mk: Тип

en: Confirm
mk: Потврда

en: Comments
mk: Коментари

en: Search
mk: Барање

en: Settings
mk: Поставки

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Modules
mk: Модули

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Roles
mk: Улоги

en: Search settings
mk: Поставувања за пребарувањето

en: Users
mk: Корисници

en: Add user
mk: Додавање корисник

en: Add menu
mk: Додавање мени

en: Themes
mk: Теми

en: Blocks
mk: Блокови

en: Add vocabulary
mk: Додавање лексикон

en: Run cron
mk: Извршување на cron

en: Add language
mk: Додавање јазик

en: Add content type
mk: Додавање тип содржина
