Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to mr translation catalogue (59 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: content
mr: मजकूर

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: License
mr: परवाना

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Error Message
mr: तृटीचा संदेश

en: Message
mr: संदेश

en: none
mr: काहीच नाही

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Time
mr: वेळ

en: Views
mr: याद्या

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: ID
mr: आय डी

en: Files
mr: फाईल्स

en: All
mr: सर्व

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: To
mr: प्रति:

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: Route Name
mr: मार्गाचे नाव
