Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to oc translation catalogue (201 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: License
oc: Licéncia

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Response
oc: Responsa

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Theme
oc: Tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: n/a
oc: n/d

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Files
oc: Fichièrs

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Url
oc: URL

en: To
oc: A

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Search settings
oc: Paramètres de recèrca

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Media
oc: Mèdia

en: Load
oc: Cargar

en: Method
oc: Metòde

en: Events
oc: Eveniments

en: Now
oc: Ara

en: External
oc: Extèrne

en: Users
oc: Utilizaires

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria cache

en: Logout
oc: Sortir

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Hidden
oc: Amagat

en: Token
oc: Geton (token)

en: Switch
oc: Cambiar

en: ago
oc: i a

en: Add menu
oc: Apondre un menú

en: Clear
oc: Escafar

en: Source
oc: Font

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Definition
oc: Definicion

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: terms
oc: tèrmes

en: Missing
oc: Mancant

en: Enter username
oc: Entratz lo nom d'utilizaire

en: Username not found
oc: Nom d'utilizaire desconegut

en: Themes
oc: Tèmas

en: users
oc: utilizaires

en: Translated
oc: Traduch

en: Translation
oc: Traduccion

en: Blocks
oc: Blòts

en: Add vocabulary
oc: Apondre un vocabulari

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Index
oc: Indèx

en: Hide
oc: Amagar

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Services
oc: Servicis

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
oc: Voici lo contengut de vòstra variabla <code>$_SESSION</code>.

en: Reinstall modules
oc: Reïnstallar los moduls

en: Session viewer
oc: Visionador de session

en: Switch user
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Number of users to display in the list
oc: Nombre d'utilizaires a afichar dins la lista

en: This user can switch back.
oc: Aqueste utilizaire pòt tornar.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
oc: Atencion : aqueste utilizaire poirà pas tornar a son compte.

en: Sort query log
oc: Triar lo jornal de las requèstas

en: by source
oc: par font

en: by duration
oc: par temps d'execucion

en: Slow query highlighting
oc: Suslinhar las requèstas lentes

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
oc: Entratz un entièr en millisegondas. Tota requèsta que pren mai longtemps qu'aqueste nombre de millisegondas serà mesa en susbrilhança dins lo jornal de la requèsta. Aquò indique possiblement una requèsta inefficace, o candidate per la mesa en cache.

en: New value
oc: Novèla valor

en: Session name
oc: Nom de la session

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
oc: Genèra un nombre definit d'utilizaires. Suprimís en opcion los utilizaires actuals.

en: How many users would you like to generate?
oc: Quant d'utilizaires voulez-vous generar ?

en: How many nodes would you like to generate?
oc: Quant de nosèls voulez-vous generar ?

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
oc: Divers blocs, paginas e foncions per desvolopaires.

en: All types
oc: Totes los tipes

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: Alias
oc: Aliàs

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Untranslated
oc: Pas traduit

en: Translate
oc: Traduire

en: Generate
oc: Generar

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Run updates
oc: Lancer las mesas a jorn

en: Instances
oc: Instàncias

en: Bundles
oc: Paquets

en: Uses
oc: Usatges

en: Generating Content
oc: Generacion del contengut

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Rebuild the theme registry on every page load
oc: Reconstruire lo registre de tèma a cada cargament de pagina

en: Reinstall
oc: Reïnstallar

en: Execute PHP Code
oc: Executar del còde PHP

en: Theme registry
oc: Registre del tèma

en: Devel settings
oc: Paramètres de Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
oc: Suprimir totes los utilizaires (excepté utilizaire id 1) abans de generar los novèls utilizaires.

en: How old should user accounts be?
oc: Quin âge devon aver los comptes d'utilizaires ?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: L'ancianaté des utilizaires serà distribuée aleatòriament entre l'ora causida e l'ora actuala.

en: How far back in time should the nodes be dated?
oc: A partir de quand doit-on datar los nosèls ?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: Las datas de creacion des nosèls seràn resparties aleatòriament entre la data de despart causida e ara.

en: Requires path.module
oc: Requesís path.modul

en: Add an url alias for each node.
oc: Apondre un aliàs d'URL a cada nosèl

en: Add language
oc: Apondre una lenga

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Add content type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: No modules selected.
oc: Cap de modul pas seleccionat.

en: Cron ran successfully.
oc: Tactament regular (cron) capitat.

en: No modules are available to uninstall.
oc: Cap de modul pòt pas èsser desinstallat.

en: Flush all caches
oc: Voidar totes los caches

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Render
oc: Rendu

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Detection and selection
oc: Detection e seleccion

en: Uninstalled and installed: %names.
oc: Desinstallats e reïnstallats : %names.

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
oc: Veire un rendut per los desvolopaires tal coma las divèrsas impressions, lo jornal de las requèstas, etc.

en: Access developer information
oc: Accedir als informacions de desvolopaire

en: Switch users
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Field info
oc: Informacions del camp

en: Which roles should the users receive?
oc: Quins ròtles los utilizaires devraient-ils recevoir ?

en: Users always receive the <em>authenticated user</em> role.
oc: Los utilizaires reçoivent totjorn lo ròtle <em>utilizaire authentifié</em>.

en: Maximum number of comments per node.
oc: Nombre maximum de comentaris per nosèl.

en: You must also enable comments for the content types you are generating. Note that some nodes will randomly receive zero comments. Some will receive the max.
oc: Vos cal tanben activar los comentaris pels tipes de contenguts que generatz. Notatz que certans nosèls recebràn pas aleatòriament cap de comentari. D'autres recebràn lo maximum.

en: Add statistics for each node (node_counter table).
oc: Apondre des statistiques per cada nosèl (taula node_counter).

en: 1 user deleted | @count users deleted.
oc[0]: 1 utilizaire suprimit.
oc[1]: @count utilizaires suprimits.

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: Install new module
oc: Installar un modul novèl

en: Install new theme
oc: Installar un tèma novèl

en: Include %anonymous
oc: Inclure %anonymous

en: Allow entering any user name
oc: Autoriza l'entrada de n'importe quel nom d'utilizaire

en: Entity info
oc: Informacions d'entitat

en: Deleted existing vocabularies.
oc: Vocabularis existents suprimits.

en: Description of @name
oc: Descripcion de @name

en: Description of @title.
oc: Descripcion de @title.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
oc: <strong>Suprimir tot lo contengut</strong> dins aquestes tipes de contengut abans de generar del novèl contengut.

en: Restrict terms to these vocabularies.
oc: Restrénher los tèrmes a aquestes vocabularis.

en: Delete existing terms in specified vocabularies before generating new terms.
oc: Supprimez los tèrmes existents dins les vocabularis especificats abans de generar de novèls tèrmes.

en: Number of vocabularies?
oc: Nombre de vocabularis ?

en: Delete existing vocabularies before generating new ones.
oc: Suprimir les vocabularis existents abans d'en generar de novèls.

en: Create new menu(s)
oc: Crear de novèls menús

en: Generate links for these menus
oc: Generar des ligams per aquestes menús

en: Number of new menus to create
oc: Nombre de novèls menús a crear

en: Number of links to generate
oc: Nombre de ligams a generar

en: Types of links to generate
oc: Tipes de ligams a generar

en: Maximum link depth
oc: Prigondor maximala des ligams

en: Maximum menu width
oc: Largor maximala del menú

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
oc: Limitar la largor des ligams de primièr niveau del menú generat a un certain nombre d'elements.

en: Delete existing custom generated menus and menu links before generating new ones.
oc: Suprimir les menús e los ligams de menú personalizats generats abans d'en generar de novèls.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
oc: Generar un nombre donat de tèrmes. Suprimir opcionalament los tèrmes actuals.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
oc: Generar un nombre donat de vocabularis. Suprimir opcionalament les vocabularis actuals.

en: Become any user on the site with just a click.
oc: Devenir n'importe quel utilizaire sul site en un sol clic.

en: Instance
oc: Instància
