Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to ro translation catalogue (148 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: content
ro: conţinut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Priority
ro: Prioritate

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: License
ro: Licență

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: No data
ro: Nu sunt date

en: Parent
ro: Părinte

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: Path
ro: Cale

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Modules
ro: Module

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: Menu
ro: Meniu

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Theme
ro: Temă

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: Files
ro: Fișiere

en: User ID
ro: ID utilizator

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Add view
ro: Adaugă vizualizare

en: Url
ro: URL

en: To
ro: Către

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Filter
ro: Filtru

en: Session ID
ro: Identificator de sesiune

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Count
ro: Contor

en: Search settings
ro: Opțiuni căutare

en: Nodes
ro: Noduri

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Load
ro: Încarcă

en: Method
ro: Metodă

en: Events
ro: Evenimente

en: Now
ro: Acum

en: Class
ro: Clasă

en: External
ro: Extern

en: Users
ro: Utilizatori

en: Provider
ro: Furnizor

en: Clear cache
ro: Golire cache

en: Original
ro: Originală

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Token
ro: Simbol

en: Switch
ro: Comută

en: ago
ro: în urmă

en: Add menu
ro: Adaugă meniu

en: Clear
ro: Elimină

en: Source
ro: Sursă

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Definition
ro: Definiție

en: Parameters
ro: Parametri

en: Limit
ro: Limită

en: Path alias
ro: Alias cale

en: Missing
ro: Lipsește

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Completed
ro: Finalizată

en: Failed
ro: Eșuat

en: Enter username
ro: Introduceţi numele de utilizator

en: Username not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit

en: Themes
ro: Teme

en: Translated
ro: Tradus

en: Translation
ro: Traducere

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Add vocabulary
ro: Adaugă clasificare

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Hide
ro: Ascunde

en: Services
ro: Servicii

en: 1 user | @count users
ro[0]: 1 utilizator
ro[1]: @count utilizatori
ro[2]: @count de utilizatori

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Untranslated
ro: Netradus

en: Translate
ro: Traducere

en: Generate
ro: Generează

en: Run cron
ro: Rulează cron

en: Run updates
ro: Rulează actualizările

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Uses
ro: Folosește

en: Add language
ro: Adaugare limbă

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: Invalid input
ro: Intrare nevalidă

en: Block Content
ro: Conținutul blocului

en: Add content type
ro: Adaugă tip conținut

en: No modules selected.
ro: Nu au fost selectate module.

en: Cron ran successfully.
ro: Cron a rulat cu succes

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Render
ro: Randare

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Detection and selection
ro: Detectare și selecție

en: Edit permissions
ro: Editează permisiuni

en: Install new module
ro: Instalați un modul nou

en: Install new theme
ro: Instalați o temă nouă

en: Add view mode
ro: Adaugă mod de vizualizare

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: Media type
ro: Tip media

en: Used in views
ro: Folosit în views-uri

en: Block types
ro: Tipuri de bloc

en: Toolbar items
ro: Elemente din bara de instrumente

en: Add form mode
ro: Adaugare mod pentru formular

en: Route Name
ro: Numele rutei

en: Callable
ro: Apelabil

en: Add contact form
ro: Adăugare formular de contact

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).
