Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to sv translation catalogue (206 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: content
sv: innehåll

en: Development
sv: Utveckling

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Public
sv: Offentlig

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Priority
sv: Prioritet

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: License
sv: Licens

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Error Message
sv: Felmeddelande

en: Message
sv: Meddelande

en: Response
sv: Svar

en: No data
sv: Ingen data

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: none
sv: ingen

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Open
sv: Öppen

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: Views
sv: Vyer

en: Access
sv: Åtkomst

en: Path
sv: Sökväg

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Modules
sv: Moduler

en: Display
sv: Visa

en: Menu
sv: Meny

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Theme
sv: Tema

en: Components
sv: Komponenter

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Files
sv: Filer

en: User ID
sv: Användar-ID

en: vocabularies
sv: vokabulär

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Add view
sv: Lägg till vy

en: Url
sv: URL

en: To
sv: Till

en: Custom
sv: Anpassad

en: Roles
sv: Roller

en: Role ID
sv: ID för roll

en: Filter
sv: Filtrera

en: Session ID
sv: Sessionens ID

en: Fields
sv: Fält

en: Count
sv: Antal

en: Search settings
sv: Inställningar för sökning

en: Nodes
sv: Noder

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Load
sv: Ladda

en: Method
sv: Metod

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Now
sv: Nu

en: Class
sv: Klass

en: External
sv: Extern

en: Users
sv: Användare

en: Channel
sv: Kanal

en: Provider
sv: Leverantör

en: Clear cache
sv: Töm cache

en: Logout
sv: Logga ut

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Hidden
sv: Dold

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Switch
sv: Byt

en: ago
sv: sedan

en: Add menu
sv: Lägg till meny

en: Clear
sv: Rensa

en: Source
sv: Källa

en: Front page
sv: Startsida

en: Limit
sv: Begränsning

en: Path alias
sv: Sökvägsalias

en: Missing
sv: Saknas

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Scope
sv: Omfattning

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Completed
sv: Slutförd

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Asset
sv: Tillgång

en: Assets
sv: Tillgång

en: Themes
sv: Teman

en: users
sv: användare

en: Translated
sv: Översatt

en: Translation
sv: Översättning

en: Blocks
sv: Block

en: Add vocabulary
sv: Lägg till vokabulär

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Index
sv: Förteckning

en: Hide
sv: Dölj

en: Children
sv: Barn

en: Services
sv: Tjänster

en: Service
sv: Tjänst

en: 1 user | @count users
sv[0]: 1 användare
sv[1]: @count användare

en: Switch user
sv: Byt användare

en: Caution: this user will be unable to switch back.
sv: Iakttag försiktighet: denna användare kan inte byta tillbaka.

en: All types
sv: Alla typer

en: Add role
sv: Lägg till roll

en: About
sv: Om

en: milliseconds
sv: millisekunder

en: Role(s)
sv: Roll(er)

en: Untranslated
sv: Ej översatt

en: Regions
sv: Regioner

en: Translate
sv: Översätt

en: Generate
sv: Generera

en: Rebuild menu
sv: Bygg om meny

en: Uri
sv: URI

en: Run cron
sv: Kör schemalagda aktiviteter

en: Run updates
sv: Kör uppdateringar

en: Bundles
sv: Paket

en: Uses
sv: Använder

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Execute PHP Code
sv: Kör PHP-kod

en: Theme registry
sv: Temaregister

en: Devel settings
sv: Inställningar för Devel

en: Add language
sv: Lägg till språk

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Experimental
sv: Experimentell

en: Invalid input
sv: Ogiltig inmatning

en: Block Content
sv: Innehåll i block

en: Add content type
sv: Lägg till innehållstyp

en: No modules selected.
sv: Inga moduler valda.

en: Cron ran successfully.
sv: Schemalagda aktiviteter kördes utan problem.

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: Flush all caches
sv: Rensa alla cachar

en: Processing...
sv: Bearbetar...

en: Libraries
sv: Bibliotek

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Render
sv: Generera

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Detection and selection
sv: Avkänning och val

en: Exclude paths
sv: Uteslut sökvägar

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Edit permissions
sv: Redigera behörigheter

en: Install new module
sv: Installera en ny modul

en: Install new theme
sv: Installera ett nytt tema

en: Add view mode
sv: Lägg till vyläge

en: Database settings
sv: Inställningar för databas

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Rebuild theme registry
sv: Bygg om temaregistret

en: Slots
sv: Platser

en: Manage permissions
sv: Hantera behörigheter

en: Used in views
sv: Används i vyer

en: Block types
sv: Blocktyper

en: All caches cleared.
sv: Alla cachar är rensade.

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
sv: Ange en del av modulnamnet eller beskrivning att filtrera på.

en: Toolbar items
sv: Objekt på verktygsrad

en: menus
sv: menyer

en: Add form mode
sv: Lägg till formulärsläge

en: Enter module name
sv: Ange modulnamn

en: Route Name
sv: Ruttnamn

en: Toolbar item
sv: Verktygsfältsknapp

en: Add contact form
sv: Lägg till kontaktformulär

en: Admin Toolbar
sv: Administrationsverktygsfält

en: Static caches
sv: Statisk cache

en: CSS and JavaScript cache cleared.
sv: CSS och JavaScript cache rensad.

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sv: %type: @message i %function (rad %line av %file).

en: Config editor
sv: Konfigurera redigerare

en: Uninstall module
sv: Avinstallera modul

en: Flush plugins cache
sv: Rensa cache för insticksprogram

en: Flush static cache
sv: Rensa statisk cache

en: Flush routing and links cache
sv: Rensa cache för dirigering och länkar

en: Flush render cache
sv: Rensa cache för rendering

en: Plugins cache cleared.
sv: Cache för insticksprogram rensad.

en: Static cache cleared.
sv: Statisk cache rensad.

en: Routing and links cache cleared.
sv: Cache för dirigering och länkar rensad.

en: Render cache cleared.
sv: Cache för rendering rensad.

en: Add media type
sv: Lägg till mediatyp

en: Flush views cache
sv: Rensa views cache

en: Views cache cleared.
sv: Cache för vyer rensad.

en: Flush twig cache
sv: Rensa cache för Twig

en: Twig cache cleared.
sv: Cache för Twig rensad.

en: Provides an improved drop-down menu interface to the site Toolbar.
sv: Tillhandahåller ett förbättrat rullgardinsmenygränssnitt till webbplatsens verktygsfält.

en: Adds menu links like Flush cache, Run cron, Run updates, and Logout under Drupal icon.
sv: Lägger till menylänkar som Rensa cache, Kör cron, Kör uppdateringar och Logga ut under Drupal-ikonen.

en: Flush CSS and JavaScript
sv: Rensa CSS och JavaScript

en: Configure the Admin Toolbar module.
sv: Konfigurera modulen Admin Toolbar.

en: Add content block
sv: Lägg till innehållsblock
