Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to ug translation catalogue (74 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: content
ug: مەزمۇن

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Public
ug: ھەممىگە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: License
ug: ئىجازەت

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: All
ug: ھەممە

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Search settings
ug: ئىزدەشنى تەڭشەش

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: Media
ug: مېدىيا

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Add user
ug: ئەزا قوشۇش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Add menu
ug: تىزىملىك قوشۇش

en: Source
ug: مەنبە

en: Front page
ug: باش بەت

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Manage fields
ug: field نى تەڭشەش

en: Index
ug: ئىندېكس

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Add role
ug: ئەزا گوروپپىسى قوشۇش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: Add language
ug: تىل قوشۇش

en: Add link
ug: ئۇلىنىش قوشۇش

en: Add content type
ug: مەزمۇن تۈرى قوشۇش

en: No modules selected.
ug: مودۇل تاللانمىغان.

en: No modules are available to uninstall.
ug: قاچىلايدىغان مودۇل يوق.

en: Controller
ug: كونتروللىغۇچ

en: Manage display
ug: كۆرسىتىش ئۇسۇلى

en: Detection and selection
ug: بايقاش ۋە تاللاش

en: Install new module
ug: يېڭى مودۇل قاچىلاش

en: Install new theme
ug: يېڭى ئۇسلۇب قاچىلاش
