Parameters (1.0.0-beta6) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tip

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Active
tr: Etkin

en: Roles
tr: Roller

en: Other
tr: Diğer

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Values
tr: Değerler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
tr: Mevcut parolayı değiştirmek için, her iki alana da yeni parolayı girin.

en: Provide a password for the new account in both fields.
tr: Yeni hesap için parolanızı iki alana da girin.

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: - Choose -
tr: - Seç -

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Boolean value
tr: Mantıksal değer

en: Integer value
tr: Tamsayı değeri

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
tr: Boşluk, nokta (.), kısa çizgi (-), kesme işareti ('), alt çizgi (_) ve @ işareti de dahil olmak üzere birçok özel karaktere izin verilir.
