Parameters (1.4.2) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: False
th: เท็จ

en: ID
th: ไอดี

en: Other
th: อื่นๆ

en: Order
th: เรียงตาม

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Boolean
th: บูลีน

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
th: เปลี่ยนรหัสผ่าน โดยกรอกรหัสผ่านใหม่ทั้งสองช่อง

en: Provide a password for the new account in both fields.
th: กรุณากรอกรหัสผ่านของบัญชีใหม่ทั้งสองช่อง

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Boolean value
th: ค่าของBoolean

en: Integer value
th: ค่า(จำนวนเต็ม)

en: Text value
th: ค่าข้อความ
