Parameters (1.6.1) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Options
nl: Opties

en: Active
nl: Actief

en: Roles
nl: Rollen

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Other
nl: Andere

en: Order
nl: Volgorde

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Key
nl: Sleutel

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: roles
nl: rollen

en: Add another item
nl: Item toevoegen

en: Float
nl: Zwevendekommagetal

en: Global
nl: Algemeen

en: Usage
nl: Gebruik

en: Values
nl: Waarden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Minimum value
nl: Minimale waarde

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nl: Voer in beide velden het nieuwe wachtwoord in om het huidige wachtwoord te wijzigen.

en: Provide a password for the new account in both fields.
nl: Geef in beide velden een wachtwoord op voor het nieuwe account.

en: Broken
nl: Defect

en: - All -
nl: - Alle -

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: Unlock
nl: Ontgrendelen

en: - Choose -
nl: - Kiezen -

en: Secret
nl: Geheim

en: - All fields -
nl: - Alle velden -

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Weight for row @number
nl: Gewicht voor regel @number

en: Shown
nl: Weergegeven

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: Formatted text
nl: Geformatteerde tekst

en: Boolean value
nl: Binaire waarde

en: Integer value
nl: Geheel-getalwaarde

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Float value
nl: Zwevendekommagetalwaarde

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
nl: Meerdere speciale tekens zijn toegestaan, waaronder spatie, punt (.), koppelteken (-), apostrof ('), onderstrepingsteken (_) en het apenstaartje (@).

en: Adding a new item...
nl: Nieuw item toevoegen...
