Parameters (1.7.1) - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Type
cs: Typ

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Options
cs: Možnosti

en: Active
cs: Aktivní

en: Selected
cs: Vybráno

en: Roles
cs: Role

en: Other
cs: Jiné

en: Color
cs: Barvy

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Hidden
cs: Skryté

en: Key
cs: Klíč

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Global
cs: Globální

en: Usage
cs: Použití

en: Values
cs: Hodnoty

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Parameter
cs: Parametr

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: Broken
cs: Poškozeno

en: - All -
cs: - Vše -

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Raw string
cs: Nezpracovaný řetězec

en: Unlock
cs: Odemknout

en: - Choose -
cs: - Vybrat -

en: Secret
cs: Klíč

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Boolean value
cs: Logická hodnota

en: Integer value
cs: Celočíselná hodnota

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Float value
cs: Hodnota s plovoucí desetinnou čárkou

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
cs: Povolené speciální znaky: mezera, tečka (.), pomlčka (-), apostrof ('), podtržítko (_), zavináč (@).
