Parameters (1.7.2) - en to uk translation catalogue (70 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Type
uk: Тип

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Options
uk: Опції

en: Active
uk: Активно

en: Selected
uk: Вибране

en: Roles
uk: Ролі

en: Role ID
uk: ID ролі

en: Other
uk: Інше

en: Color
uk: Колір

en: Order
uk: Послідовність

en: Integer
uk: Ціле число

en: Hidden
uk: Приховано

en: Key
uk: Ключ

en: Token
uk: Замінник

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: Parameters
uk: Параметри

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: roles
uk: ролі

en: Collection
uk: Збірка

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Global
uk: Глобальне

en: Usage
uk: Використання

en: Values
uk: Значення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Parameter
uk: Параметр

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: Minimum value
uk: Мінімальне значення

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
uk: Щоб змінити поточний пароль користувача, введіть новий пароль в обидва поля.

en: Provide a password for the new account in both fields.
uk: Вкажіть пароль для нового облікового запису в обох полях.

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: - All -
uk: - Усе -

en: Date and time
uk: Дата та час

en: Raw string
uk: Нефільтрований рядок

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: - Choose -
uk: - Оберіть -

en: Secret
uk: Таємний

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Defined
uk: Визначено

en: Type: @type
uk: Тип: @type

en: Shown
uk: Показано

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Formatted text
uk: Форматований текст

en: Boolean value
uk: Булеве значення

en: Integer value
uk: Ціле значення

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Float value
uk: Значення числа з рухомою комою

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
uk: Дозволено деякі спецсимволи, серед яких пробіл, крапка (.), дефіс (-), одинарна лапка ('), підкреслення (_) та символ @

en: Adding a new item...
uk: Додавання нового рядка...
