Parameters (1.7.3) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Options
da: Valg

en: Active
da: Aktiv

en: Selected
da: Valgt

en: Roles
da: Roller

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Other
da: Anden

en: Color
da: Farve

en: Order
da: Rækkefølge

en: Integer
da: Heltal

en: Hidden
da: Skjult

en: Key
da: Nøgle

en: Token
da: Symbol

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Parameters
da: Parametre

en: Blocked
da: Blokeret

en: roles
da: roller

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Float
da: Kommatal

en: Usage
da: Brug

en: Values
da: Værdier

en: Machine name
da: Internt navn

en: Boolean
da: Boolsk

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
da: Indtast den  nye adgangskode i begge felter for at ændre din nuværende adgangskode.

en: Provide a password for the new account in both fields.
da: Vælg en adgangskode til den nye konto.

en: Broken
da: I stykker

en: - All -
da: - Alle -

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Raw string
da: Rå streng

en: Unlock
da: Lås op

en: - Choose -
da: - Vælg -

en: - All fields -
da: - Alle felter -

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Shown
da: Vist

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Boolean value
da: Boolsk værdi

en: Integer value
da: Heltalsværdi

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Float value
da: Float-værdi

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
da: Adskillige specialtegn er tilladt, herunder mellemrum, punktum (.), bindestreg (-), apostrof ('), lav bindestreg (_) samt snabel-a (@).
