Parameters (1.7.3) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: Active
mr: सक्रिय

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Color
mr: रंग

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Boolean
mr: बूलीय

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
mr: सध्याचे संकेताक्षर बदलायचे असल्यास , खालील दोन्ही जागी नवा संकेताक्षर द्या.

en: Third party settings
mr: थर्ड पार्टी सेटिंग्ज
