Parameters (1.7.4) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: Active
is: Virkt

en: Selected
is: Valið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Color
is: Litur

en: Order
is: Pöntun

en: Integer
is: Heiltala

en: Hidden
is: Falið

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
is: Til að velja þér nýtt lykilorð skaltu slá inn lykilorðið sem þú vilt nota í báða reitina.

en: Provide a password for the new account in both fields.
is: Skrifaðu lykilorð fyrir nýja aðganginn í báða reitina.

en: - All -
is: - Allt -

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: - Choose -
is: - Veldu -

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
is: Nokkrir sérstafir eru leyfðir, m.a. bil, punktur (.), áherslustrik (-), úrfellingakomma ('), undirstrik (_) og @ merkið.
