Parameters (1.7.4) - en to pl translation catalogue (66 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Options
pl: Opcje

en: Active
pl: Aktywne

en: Selected
pl: Wybrany

en: Roles
pl: Role

en: Role ID
pl: ID roli

en: Other
pl: Inne

en: Color
pl: Kolor

en: Order
pl: Kolejność

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Key
pl: Klucz

en: Token
pl: Wzorzec

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: Parameters
pl: Parametry

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: roles
pl: role

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Usage
pl: Użycie

en: Back to list
pl: Powrót do listy

en: Values
pl: Wartości

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Parameter
pl: Parametr

en: Minimum value
pl: Minimalna wartość

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pl: By zmienić obecne hasło użytkownika, należy wprowadzić nowe hasło w obydwa pola.

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Hasło dla nowego konta użytkownika należy wprowadzić do obydwu pól.

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Raw string
pl: Nieprzetworzony napis

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: - Choose -
pl: - Wybierz -

en: Secret
pl: Sekret

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Field machine name
pl: Nazwa wewnętrzna pola

en: Shown
pl: Widoczny

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: Formatted text
pl: tekst sformatowany

en: Boolean value
pl: Wartość logiczna

en: Integer value
pl: Liczba całkowita

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Float value
pl: Wartość zmiennoprzecinkowa

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
pl: Szereg znaków specjalnych w tym spacja, kropka (.), dywiz (-), apostrof ('), podkreślenie (_), oraz znak @.
