Password Policy (4.0.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: ID
hi: आईडी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Role
hi: भूमिका

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Operation
hi: काम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: Blacklisted passwords
hi: अवांछित संकेत शब्द (पासवर्ड)
