Password Policy (8.x-3.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: Roles
uk: Ролі

en: Security
uk: Безпека

en: Role
uk: Роль

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Operation
uk: Дія

en: at most
uk: у більшості

en: Minimum length
uk: Мінімальна довжина

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Password Policy
uk: Правила для паролів

en: Pass
uk: Пройдено

en: Constraint
uk: Часові рамки

en: Policy
uk: Поведінка

en: Constraints
uk: Обмеження

en: at least
uk: щонайменше

en: Plugin Id
uk: Id плаґіну

en: Configure Required Context
uk: Налаштувати обов'язковий контекст
