Password Policy Configuration (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: yes
ja: はい

en: no
ja: いいえ

en: Good
ja: 良い

en: Other
ja: その他

en: Password strength:
ja: パスワードの強度:

en: Passwords match:
ja: パスワードの一致:

en: Strong
ja: 強

en: Make it different from your username
ja: ユーザー名と同じにしないでください

en: Weak
ja: 弱い

en: Fair
ja: 適正

en: Recommendations to make your password stronger:
ja: パスワードを強化するための推奨事項:
