Password Policy Configuration (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: yes
it: sì

en: Good
it: Buono

en: Other
it: Altro

en: Password strength:
it: Livello di sicurezza della password:

en: Passwords match:
it: Le password coincidono:

en: Strong
it: Evidenziato

en: Make it different from your username
it: Dovrebbe essere differente dal tuo nome utente

en: Weak
it: Debole

en: Fair
it: Sufficiente
