Past Log (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: Logging
de: Protokollierung

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Form ID
de: Formular-ID

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Error
de: Fehler

en: Page
de: Seite

en: Module
de: Modul

en: Severity
de: Schweregrad

en: Warning
de: Warnung

en: Id
de: ID

en: Desc
de: Absteigend

en: Arguments
de: Argumente

en: Operation
de: Aktion

en: Threshold
de: Grenzwert

en: Sort by
de: Sortierung

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Notice
de: Hinweis

en: Apply
de: Anwenden

en: Debug
de: Debuggen

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Offset
de: Versatz

en: Machine name
de: Systemname

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Data key
de: Datenschlüssel

en: Emergency
de: Notfall

en: Alert
de: Alarm

en: Critical
de: Kritisch

en: Machine name: @name
de: Systemname: @name

en: Exposed
de: Hervorgehoben

en: Watchdog logging
de: Watchdog Protokollierung

en: Actor
de: Akteur

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Event ID
de: Ereignis-ID

en: View profile
de: Profil anzeigen

en: Event time
de: Veranstaltungszeit
