Past Log (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Error
nl: Fout

en: Page
nl: Pagina

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Id
nl: ID

en: Desc
nl: Aflopend

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Operation
nl: Bewerking

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Notice
nl: Mededeling

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Data key
nl: Datasleutel

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Alert
nl: Alarm

en: Critical
nl: Kritisch

en: Machine name: @name
nl: Systeemnaam: @name

en: Exposed
nl: Zichtbaar gemaakt

en: Actor
nl: Acteur

en: Asc
nl: Oplopend

en: Event ID
nl: Gebeurtenis-ID

en: View profile
nl: Profiel bekijken
