Past Log (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Logging
uk: Журналювання

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Form ID
uk: ID форми

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Page
uk: Сторінка

en: Module
uk: Модуль

en: Severity
uk: Важливість

en: Warning
uk: Попередження

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Desc
uk: Спад

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Operation
uk: Дія

en: Threshold
uk: Поріг

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Info
uk: Інформація

en: Apply
uk: Застосувати

en: Debug
uk: Зневадження

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Alert
uk: Застереження

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Machine name: @name
uk: Машинна назва: @type

en: Exposed
uk: Розкритий

en: Actor
uk: Актор

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: View profile
uk: Переглянути профіль

en: Event time
uk: Час події
