Past Log (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Logging
ja: ログ記録

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Form ID
ja: フォームID

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Error
ja: エラー

en: Page
ja: ページ

en: Module
ja: モジュール

en: Severity
ja: 重大度

en: Warning
ja: 警告

en: Desc
ja: 降順

en: Arguments
ja: 引数

en: Operation
ja: 操作

en: Threshold
ja: しきい値

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Notice
ja: 注意

en: Apply
ja: 適用

en: Debug
ja: デバッグ

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Emergency
ja: 緊急

en: Alert
ja: 警告

en: Critical
ja: 重大な

en: Machine name: @name
ja: システム内部名称: @name

en: Exposed
ja: 外部設置

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: View profile
ja: プロフィールを表示
