Past Log (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Logging
ru: Журналирование

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Form ID
ru: ID формы

en: Timestamp
ru: Время

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Page
ru: Страница

en: Module
ru: Модуль

en: Severity
ru: Важность

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Desc
ru: По убыванию

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Operation
ru: Действие

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Notice
ru: Уведомление

en: Info
ru: Инфо

en: Apply
ru: Применить

en: Debug
ru: Отладка

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Data key
ru: Ключ данных

en: Emergency
ru: Аварийная

en: Alert
ru: Оповещение

en: Critical
ru: Критический

en: Machine name: @name
ru: Машинное имя: @name

en: Exposed
ru: Раскрытый

en: Actor
ru: Актёр

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: View profile
ru: Просмотреть профиль
