Patch info (1.0.0) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Active
ar: نشط

en: Custom
ar: مخصّص

en: Fixed
ar: ثابت
