Patch info (1.0.0) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Description
ast: Descripción

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Active
ast: Activu

en: Custom
ast: Personalizáu
