Patch info (1.0.0) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Active
cy: Gweithredol

en: Custom
cy: Addasu
