Patch info (1.0.0) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Description
gl: Descrición

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Active
gl: Activo

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom path
gl: Ruta personalizada

en: Needs review
gl: Precisa revisión
