Patch info (1.0.0) - en to kk translation catalogue (5 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Description
kk: Сипаттама

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Active
kk: Белсенді

en: Custom
kk: Өзгертпелі
