Patch info (1.0.0) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Description
ne: विवरण

en: URL
ne: यूआरएल

en: ID
ne: परिचय

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Active
ne: सक्रिय

en: Custom
ne: अनुकूल
