Patch info (1.0.0) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: URL
ug: ئادرېس

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە
