Patch info (1.0.0) - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Description
eo: Priskribo

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Active
eo: Aktiva

en: Custom
eo: Propra
