Patch info (1.0.0) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Status
es: Estado

en: Description
es: Descripción

en: Unknown
es: Desconocido

en: Active
es: Activo

en: Custom
es: Personalizado

en: Fixed
es: Fijo

en: Needs review
es: Necesita revisión
