Patch info (1.0.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Status
fr: État

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Active
fr: Actif

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Fixed
fr: Fixe

en: Custom path
fr: Chemin personnalisé

en: Needs review
fr: Nécessite une vérification
