Patch info (1.0.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Active
hi: सक्रिय

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Fixed
hi: निर्धारित
