Patch info (1.0.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Active
it: Attivo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fixed
it: Fisso

en: Needs review
it: Richiede revisione
