Patch info (1.0.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Active
fa: فعال

en: Custom
fa: سفارشی

en: Fixed
fa: ثابت
