Patch info (1.0.0) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Description
ru: Описание

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Active
ru: Активно

en: Custom
ru: Собственная

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: Custom path
ru: Пользовательский путь

en: Needs review
ru: Необходим пересмотр
