Patch info (1.0.0) - en to th translation catalogue (5 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Custom
th: กำหนดเอง
