Patch info (1.0.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: URL
uk: URL-адреса

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Active
uk: Активно

en: Custom
uk: Власний

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Custom path
uk: Власний шлях

en: Needs review
uk: Потребує перевірки
