Patch info (1.0.0) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Description
vi: Mô tả

en: ID
vi: Mã

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Active
vi: Hoạt động

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Fixed
vi: Cố định

en: Needs review
vi: Cần xem lại
