Patchstack (1.0.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Active
da: Aktiv

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Never
da: Aldrig

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Security
da: Sikkerhed

en: Task
da: Opgave

en: Pending
da: Afventer

en: @time ago
da: @time siden

en: Missing
da: Mangler

en: Installed
da: Installeret

en: @count seconds
da: @count sekunder

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Automated Cron
da: Automatiseret cron
