Patchstack (1.0.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Active
fr: Actif

en: 1 minute | @count minutes
fr[0]: @count minute
fr[1]: @count minutes

en: 1 hour | @count hours
fr[0]: @count heure
fr[1]: @count heures

en: 1 day | @count days
fr[0]: @count jour
fr[1]: @count jours

en: Never
fr: Jamais

en: Inactive
fr: Inactif

en: Security
fr: Sécurité

en: Task
fr: Tâche

en: Pending
fr: En attente

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Missing
fr: Manquant

en: Installed
fr: Installé

en: @count seconds
fr: @count secondes

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Last Run
fr: Dernier lancement

en: Development Settings
fr: Paramètres de développement

en: in @time
fr: dans @time

en: Automated Cron
fr: Planificateur de tâche (cron) automatique

en: Next Run
fr: Prochaine exécution
