Patchstack (1.0.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Description
hi: उल्लेख

en: Active
hi: सक्रिय

en: 1 minute | @count minutes
hi[0]: 1 मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: 1 day | @count days
hi[0]: एक दिन
hi[1]: @count दिन

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Task
hi: कार्य

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Missing
hi: लापता

en: Installed
hi: संस्थापित

en: @count seconds
hi: @count सेकंड

en: Ping
hi: पिंग

en: Automated Cron
hi: स्वचालित क्रॉन
