Patchstack (1.0.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Active
it: Attivo

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Never
it: Mai

en: Inactive
it: Inattivo

en: Security
it: Sicurezza

en: Pending
it: In sospeso

en: @time ago
it: @time fa

en: Missing
it: Mancante

en: Installed
it: Installato

en: @count seconds
it: @count secondi

en: Not configured
it: Non configurato

en: Automated Cron
it: Cron automatico
