Patchstack (1.0.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Active
ja: アクティブ

en: 1 minute | @count minutes
ja[0]: 1分
ja[1]: @count 分

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Never
ja: なし

en: Security
ja: セキュリティー

en: Task
ja: タスク

en: Pending
ja: 処理待ち

en: @time ago
ja: @time 前

en: Missing
ja: 喪失

en: Installed
ja: インストール済み

en: @count seconds
ja: @count 秒

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Automated Cron
ja: 自動 Cron
