Patchstack (1.0.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Active
pt: Ativo

en: 1 minute | @count minutes
pt[0]: 1 minuto
pt[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
pt[0]: 1 hora
pt[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
pt[0]: 1 dia
pt[1]: @count dias

en: Never
pt: Nunca

en: Inactive
pt: Inativo

en: Security
pt: Segurança

en: Task
pt: Tarefa

en: Pending
pt: Pendente

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Missing
pt: Faltando

en: Installed
pt: Instalado

en: @count seconds
pt: @count segundos

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Development Settings
pt: Configurações de Desenvolvimento

en: Automated Cron
pt: Cron Automatizado
