Patchstack (1.0.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Active
tr: Etkin

en: 1 minute | @count minutes
tr[0]: 1 dakika
tr[1]: @count dakika

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: @count gün

en: Never
tr: Asla

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Security
tr: Güvenlik

en: Task
tr: Görev

en: Pending
tr: Bekleyen

en: @time ago
tr: @time önce

en: Missing
tr: Kayıp

en: Installed
tr: Kurulu

en: @count seconds
tr: @count saniye

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Automated Cron
tr: Otomatik Dönemsel Görev
