Path File (2.1.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: published
pt: publicado

en: Changed
pt: Alterado

en: not published
pt: não publicado

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Save and publish
pt: Guardar e publicar

en: Save and keep published
pt: Guardar e manter publicado

en: Save and unpublish
pt: Guardar e despublicar

en: Save as unpublished
pt: Guardar como não publicado

en: Save and keep unpublished
pt: Guardar e manter como não publicado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
